płatności zabezpiecza
księgarnia


ŚWIAT WYJĄTKOWYCH HISTORII

BALLADA ŚWIĄTECZNA
Autor - Z.B. Piurecka

Opowieść o Dobraszce, bohaterce przybywającej z podniebnej krainy Chmurczaków, aby spełniać marzenia dzieci i czynić święta Bożego Narodzenia magicznymi. Książka ukazuje Dobraszkę jako postać pełną dobroci i empatii, gotową pomóc każdemu, kto potrzebuje wsparcia w tym wyjątkowym okresie. "Ballada świąteczna" rozbudza wyobraźnię i inspiruje do podejmowania dobrych uczynków i szukania magicznych chwil w codziennym życiu.
przeczytaj dostępny urywek książki

Wydawnictwo Asa
ISBN 978-83-939768-3-6
Format A-4 210 x 297; okładka - twarda; ilustracje i zdobienia

Ilość:
BIBLIOTEKA WIERSZY DLA DZIECI
Autor - Z.B. Piurecka

"Biblioteka wierszy dla dzieci" to niezwykła skarbnica poezji, która zachwyca i bawi zarówno najmłodszych, jak i starszych czytelników. Książka zawiera pełne humoru i fantazji wiersze, które rozbudzają wyobraźnię, ale także uczą i kształtują wrażliwość dzieci. Dzięki różnorodności form, stylów i tematów, "Biblioteka wierszy dla dzieci" stanowi doskonałą propozycję dla każdego, kto pragnie wprowadzić poezję do życia najmłodszych czytelników.
przeczytaj dostępny urywek książki

Wydawnictwo Asa
ISBN 978-83-939768-4-3
Format 165 x 235 mm; okładka - miękka; ilustracje- kolor

Ilość:
SZLACHETNE SEKRETY KAMIENI SZLACHETNYCH
Autor - M. Brender

Niezwykła podróż przez świat minerałów i klejnotów, wzbogacona o fascynujące ciekawostki i tajemnicze legendy imagiczną symbolikę. Czytelnik poznaje zarówno naukowe fakty, jak i zaskakujące historie związane z poszczególnymi minerałami, tworząc barwny obraz ich znaczenia w kulturze i sztuce. Dzięki tej książce czytelnik może odkryć sekrety, jakie kryją się za blaskiem i pięknem kamieni szlachetnych, od starożytnych wierzeń po współczesne zastosowania.

Wydawnictwo Asa
ISBN 978-83-939768-1-2
Format 215 x 155; okładka - twarda; zdjęcia - kolor

Ilość:
OPOWIEŚCI ZNAD GLINIANKI
Autor - Z.B. Piurecka

Zbiór dziewięciu opowiadań, które wciągają czytelnika w świat ciekawych i intrygujących historii. Krótkie nowelki o różnorodnych tematach, od tajemniczych cywilizacji kosmicznych po współczesne dramaty, które wzruszają i zaskują czytelnika. Autorka umiejętnie buduje napięcie, sprawiając, że każde opowiadanie staje się niezapomnianą podróżą przez ludzką naturę i ludzkie losy. Opowieści wciągają od pierwszej strony i zostają w pamięci na długo po ich zakończeniu.
przeczytaj dostępny urywek książki

Wydawnictwo Asa
ISBN 978-83-939768-2-9
Format 195 x 120; okładka - broszurowa; ilustracje - tak

Ilość:
NIEZNANE PIĘKNO INDII
Autor - Stiven J. Rosen

Wyjątkowa podróż przez tajemnicze krajobrazy kultury i historii Indii, opowiedziana z głębokim zrozumieniem. Czytelnik wnika w fascynujący świat hinduskiej mitologii, wpływającej na codzienne życie mieszkańców. Niezwykłe dziedzictwo architektoniczne, mistyczne świątynie i majestatyczne pałace, od wieków zachwycają podróżnych. "Nieznane piękno Indii" to nie tylko podróż w przestrzeń geograficzną, ale także podróż w głąb ludzkiego ducha i jego relacji z otoczeniem.

Wydawnictwo - Bhaktivedanta
ISBN 978-91-7149-532-7
format - 210x140x15; okładka – twarda; ilustracje - tak

Ilość:
KUCHNIA KRYSZNY
Kuchnia dla Wegan i Wegetarian

Niezwykła książka kucharska, która odkrywa świat smaków i aromatów kuchni Indyjskiej. Znajdziemy w niej przepisy na dania wegańskie i wegetariańskie, ale również wprowadzenie do filozofii kulinarnej sztuki, jaką jest gotowanie dla duszy. Książka inspiruje do eksperymentowania z egzotycznymi przyprawami i składnikami, zachęcając do odkrywania nowych smaków. Poprzez barwne opisy technik gotowania i znaczenia potraw w kulturze Indyjskiej, czytelnik staje się uczestnikiem prawdziwej podróży kulinarnej.

Wydawnictwo - Bhaktivedanta
ISBN 91-7149-184-8
format - 215x140x20; okładka – twarda; ilustracje - tak

Ilość:
MAHABHARATA
Epos indyjski

Jedno z najważniejszych epickich dzieł literatury indyjskiej, opowiadające historię starożytnej wojny między dwoma potężnymi rodami. Ta największy epos składający się z ponad 200 000 wersetów i zawierających nie tylko opowieść o konflikcie, ale też mądrości filozoficzne, etyczne i duchowe. Wśród najbardziej znanych fragmentów znajduje się "Bhagawadgita", w której Kriszna udziela Arjunie nauk podczas bitwy, co stanowi jeden z najważniejszych tekstów hinduizmu.

Wydawnictwo - Purana
ISBN 978-83601-70-11-3
format - 215x170x50; okładka – twarda; ilość stron - 848; ilustracje - tak

Ilość:
RAMAJANA
Dzieje Ramy

"Ramajana" to jedno z najważniejszych dzieł literatury indyjskiej, opowiadające historię życia i przygód Ramy, legendarnego bohatera. Księga ta jest pełna wątków miłosnych, przygód, walki ze złem oraz moralnych dylematów, które są głęboko zakorzenione w kulturze hinduskiej. "Ramajana" nie tylko przynosi czytelnikowi rozrywkę, ale także przekazuje ważne nauki o poświęceniu, lojalności i walce dobra ze złem.

Wydawnictwo- Bhakti Vikasa Swami
ISBN 81-902332-9-7
format - 215x170x50; okładka – miękka; ilość stron - 450; ilustracje - tak

Ilość:
REINKARNACJA
Autor - Bhaktivedanta Svami Prabhupada

Książka "Reinkarnacja" to dogłębne studium koncepcji reinkarnacji, czyli cyklu życia, śmierci i ponownego narodzenia się duszy w różnych formach. Autor bada ten temat z wielu perspektyw, od tradycji hinduistycznej i buddyjskiej po współczesne podejścia naukowe i relacje z doświadczeń osób, które twierdzą, że przypominają sobie poprzednie wcielenia. Poprzez analizę przypadków z całego świata, książka kładzie nacisk na potencjalne dowody i implikacje reinkarnacji dla naszego zrozumienia życia i świata.

Wydawnictwo - Bhaktivedanta
ISBN 91-7149-314-X
format - 185x115x8; okładka – miękka; ilość stron - 110; ilustracje - tak

Ilość:
W OBLICZU ŚMIERCI
Autor - Bhaktivedanta Svami Prabhupada

Książka, która eksploruje ludzkie doświadczenia i reakcje wobec nieuchronności śmierci. Wnikliwa analiza kulturowej, filozoficznej i religijnej perspektywy na temat śmierci, pomagając czytelnikom zrozumieć jej znaczenie i wpływ na życie. Książka ta nie tylko odkrywa trudne tematy związane z umieraniem, ale także przynosi nadzieję i zrozumienie, prowokując refleksję nad istotą ludzkiego istnienia.

Wydawnictwo - Bhaktivedanta
ISBN 91-7149-271-2
format - 190x125x18; okładka – miękka; ilość stron - 216; ilustracje - tak

Ilość: